مقاله نگرشی نو بر ژنز کانسار اهن باباعلی، شمال غرب همدان در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله نگرشی نو بر ژنز کانسار اهن باباعلی، شمال غرب همدان در word دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نگرشی نو بر ژنز کانسار اهن باباعلی، شمال غرب همدان در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نگرشی نو بر ژنز کانسار اهن باباعلی، شمال غرب همدان در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نگرشی نو بر ژنز کانسار اهن باباعلی، شمال غرب همدان در word :

سال انتشار: 1382

محل انتشار: هفتمین همایش انجمن زمین شناسی ایران

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

حمیده توکلی – بخش زمین شناسی، دانشگاه تربیت مدرس
مجید قادری – بخش زمین شناسی، دانشگاه تربیت مدرس
محمدرضا قربانی – بخش زمین شناسی، دانشگاه تربیت مدرس
محمد محجل – بخش زمین شناسی، دانشگاه تربیت مدرس

چکیده:

کانسار آهن باباعلی درناحیه شمال غرب همدان و در زون ساختاری سنندج – سیرجان قراردارد. این کانسار که به طریقه روباز استخراج می گردد، متشکل از دو عدسی شمالیو جنوبی است. سنگهای درونگیر آهن در عدسی شمالی که در این مقاله پیرامون آن بحث می گردد، سنگ های آذرین با ترکیب دیوریت تاگرانودیوریت می باشند. پاراژنز ذخیره در این کانسارعمدتا شامل مگنتیت ، پیریت و هماتیت به همراه مقادیر اندکی کانیهای مس نظیر کالکوپیریت، بورنیت ومالاکیت است. کانیهای گانگ که ذخیره را همراهی می نماید شامل اپیدوت، اکتینولیت، کلریت، کوارتز، فلدسپار وکلسیت میباشند.
از مشاهدات صحرایی ، همچمون تمرکز توده معدنی در بخش مرکزی توده نفوذی، قرارگیری ماده معدنی در پهنه برشی شکل پذیر موجود در محدوده مورد مطالعه و همچنینمشاهدات میکروسکپی مانند افزایش میزان آهن همراه با افزایش میزان دگرسانی با نزدیک شدن به توده معدنی، می توان چنین استنابط نمود کهتزریق توده نفوذی موجب مهاجرت آهن موجود در سنگهای آتشفشانی – رسوبی دگرگون شته پیرامون و تمرکز آن در امتداد پهنه برشی گردیده است.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید