مقاله انتخاب ژنوتیپ های گندم متحمل به تنش خشکی پایان فصل برای عملکرد دانه و شاخص برداشت در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله انتخاب ژنوتیپ های گندم متحمل به تنش خشکی پایان فصل برای عملکرد دانه و شاخص برداشت در word دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله انتخاب ژنوتیپ های گندم متحمل به تنش خشکی پایان فصل برای عملکرد دانه و شاخص برداشت در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله انتخاب ژنوتیپ های گندم متحمل به تنش خشکی پایان فصل برای عملکرد دانه و شاخص برداشت در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله انتخاب ژنوتیپ های گندم متحمل به تنش خشکی پایان فصل برای عملکرد دانه و شاخص برداشت در word :

مقاله انتخاب ژنوتیپ های گندم متحمل به تنش خشکی پایان فصل برای عملکرد دانه و شاخص برداشت در word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در پژوهش در علوم زراعی از صفحه 63 تا 75 منتشر شده است.
نام: انتخاب ژنوتیپ های گندم متحمل به تنش خشکی پایان فصل برای عملکرد دانه و شاخص برداشت
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تنش خشکی
مقاله شاخص برداشت
مقاله شاخص های حساسیت و تحمل به خشکی و عملکرد دانه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عسكر مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: امیریزدان سپاس
جناب آقای / سرکار خانم: داداشی محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور بررسی واکنش ژنوتیپ های گندم نان نسبت به تنش خشکی پس از مرحله گل دهی و تعیین ژنوتیپ های متحمل به خشکی، این آزمایش با 18 ژنوتیپ گندم نان در قالب طرح آماری بلوک های کامل تصادفی با سه تکرار در دو شرایط نرمال و تنش خشکی طی سال های زراعی 84-1383 و 85-1384 در ایستگاه تحقیقات کشاورزی کرج اجرا شد. تجزیه واریانس مرکب داده ها نشان داد که اثر سال، آبیاری، ژنوتیپ، اثر متقابل ژنوتیپ × سال برای صفت عملکرد دانه معنی دار بودند. از نظر صفت شاخص برداشت فقط اثر آبیاری و ژنوتیپ معنی دار بود. بر اساس شاخص های حساسیت به تنش و تحمل، ژنوتیپ C-83-7 و بر اساس شاخص های تحمل به تنش، میانگین هندسی عملکرد و شاخص بهره وری ژنوتیپ C-83-8 به عنوان ژنوتیپ های متحمل انتخاب شدند. ضرایب همبستگی این شاخص ها با یکدیگر در مورد MP و GMP و STI معنی دار شد و با توجه به این که شاخص STI با شاخص های GMP، MP، TOL و SSI همبستگی معنی دار داشت و هم چنین با توجه به این که این شاخص به طور موثر ژنوتیپ های گروه A را از سایر گروه ها تفکیک کرد، بنابراین به عنوان مناسب ترین شاخص برای گزینش ژنوتیپ های متحمل به خشکی شناخته شد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید