تحقیق درباره چگونگی شتاب دار كردن ذرات در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 تحقیق درباره چگونگی شتاب دار كردن ذرات در word دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق درباره چگونگی شتاب دار كردن ذرات در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق درباره چگونگی شتاب دار كردن ذرات در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق درباره چگونگی شتاب دار كردن ذرات در word :

*مقاله درباره چگونگی شتاب دار كردن ذرات*

در این تحقیق ابتدا به بیان جزئیات ومقدماتی در مورد چگونگی شتاب دار كردن ذرات پرداخته میشود و سپس به بررسی كلی شتاب دهنده ها و بیان انواع آنها وضرورت وجود آنها پرداخت خواهد شد.

نوارهای انرژی وحاملها:

الكترون نمی تواند یك طیف پیوسته از انرژی را به خود اختصاص دهد و دارای سطوح گسسته ای از انرژی است كه به این سطوح اربیتال گفته می شود.

مقدار انرژی جنبشی كه یك اربیتال دارد بستگی به انرژی الكترون آن دارد.

پیوندهای كووالانسی:

در یك شبكه كریستالی هر دو جفت الكترون تشكیل یك پیوند كوالانسی می دهند. پیوندهای كوولانسی می توانند بین اتمهای یك عنصر یا اتمهای عناصر متفاوت شكل بگیرند. وقتی پیوندهای كووالانسی به هم متصل میشوند یك شبكه كریستالی ایجاد می شود.

الكترون با شركت در پیوند به سطوح انرژی پایین تری می رود و بنابراین برای رهایی از پیوند كووالانسی باید مقداری انرژی مصرف كنیم.

دردمای صفر كلوین در شبكه كریستالی تمام الكترونها در پیوندهای كووالانسی محبوس می شوند ولی در دمای محیط بعضی از پیوندها این شانس را دارند كه از محیط اطراف به اندازه كافی انرژی دریافت كنند و از پیوند رها شوند.

نوارهای انرژی در نیمه هادی:

می توان ثابت كرد كه الكترونها انرژیهای گسسته و محدودی دارند وشكافهایی از انرژی وجود دارد كه در آنها هیچ حالت مجازی برای الكترون وجود ندارد.

اتمهای منفرد و جامدات:

در اینجا رفتار ویك اتم در حالتی را كه در همسایگی هیچ اتم دیگری قرار ندارد و بصورت كاملا منفرد یعنی در خلا كامل است بررسی می كنیم.(شكل 1)

ابتدا الكترون سطوح كم انرژی تر را پر می كند.

با كم شدن فاصله اتمی بدلیل نیروهای جاذبه دافعه اتمی تغییرات مهمی ازشكل تراز الكترونها رخ می دهد كه این تغییرات خود سبب تعیین خواص الكتریكی جامدات است. میتوان گفت در فاصله اتمی معینی نیروهای جاذبه ودافعه به تعادل میرسد.

با تجمع اتمها اصل انحصار پائولی اهمیت پیدا می كند. طبق این اصل هیچ دو الكترونی نمی تواند در حالت كوانتومی انرژی یكسانی داشته باشد. بنابراین انتظار می رود كه با نزدیك شدن اتمهای منفرد ترازهای انرژی تغییر كند.

با كاهش فاصله اتمی ترازهای مجزای انرژی به نوارهای انرژی تبدیل می شود كه این نوارها خود از ترازهای بسیارنزدیك به هم تشكیل شده اند.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید